Szolgáltatások

Megjelenítés

Megrendelői layout átvétele

Mivel a platformmal létrehozott oldalaknak nincs saját menürendszerük, így könnyen átvehető a megrendelő online megjelenésének layoutja. A megjelenés a megrendelő saját domainjén is lehetséges (ehhez egy A domain rekord bejegyezésére van szükség, ami a Pressonline CMS platform szerverének IP-címére mutat).

Linkelhetőség

Mivel minden tartalmi egység egy önálló URL, ezért bárhonnan linkelni lehet egy adott tartalomra, akár egy másik online megjelenésből, akár QR-kód alkalmazásával egy fizikai térből.

Prezentációs modul

Ha a tartalmak terjedelme rövid és sztenderd, akkor egy automatikus mentéssel előre meghatározott layouttal rendelkező kép készíthető. Ez tartalmazza az adott fogalom címét, szövegét, a megrendelő arculatát, logóját, URL-jét is, könnyen felhasználható bármilyen ppt. prezentációban vagy egyéb kommunikációban.

Hirdetési box

Minden tartalmi vagy gyűjtőoldalon van lehetőség a szponzor online kampányaiban használt display – programmatic hirdetések (HTML 5) elhelyezésére.

Szponzori box

Minden tartalmi vagy gyűjtőoldal tartalmazhat egy vagy több előre definiált szponzori boxot. Ezeken a megrendelő natív megjelenései (pl. a kontextusnak megfelelő aloldalra mutató közvetlen linkeket tartalmazó rövid „call to action” leírások vagy épp a szerző bemutatása), a szponzori támogatás vagy más egyéb natív hirdetései jelenhetnek meg.

Integrált leadgyűjtő form

Minden tartalmi vagy gyűjtőoldal tartalmazhat egy olyan speciális szponzori boxot, amely lehetővé teszi egy érdeklődő számára bizonyos alapadatok megadását. Ezeket az adatokat a megrendelő saját ügyféloldalán vagy egy API-n keresztül éri el. (A box alkalmazása esetén tekintettel kell lenni a GDPR előírásaira!)

Integrált automatikus Facebook link preview

A platform a fogalmak Facebook-megosztásának támogatására automatikusan létrehozza az egyes tartalmakhoz tartozó, előre definiált layouttal rendelkező megosztásképet. Ez tartalmazhatja a fogalom címét és a megrendelő logóját is.

Beágyazhatóság

Az oldal elemei – hasonlóan például a videómegosztók gyakorlatához – egyszerűen beágyazhatók bármilyen más weboldal tartalmába. Így például egy az oldalra feltöltött tartalmakra vonatkozó szabadszavas kereső vagy egy konkrét tartalom programozói tudás nélkül automatikusan megjeleníthető a megrendelő eredeti oldalán is.

Egy adatbázis – több weboldal

A rendszerben egy adatbázisból akár több különálló, eltérő URL-en, eltérő layouttal megjelenő oldal is szabadon menedzselhető. Az egyes oldalakon csak a kiválasztott tartalmak jelennek meg, a rendszer automatikusan kezeli a tartalmak közötti belső linkek megjelenését, a kimutató linkek pedig egy adott tartalomhoz megjelenésenként változtathatók. Az egyes tartalmakhoz megjelenésenként külön natív sávok vagy más kiegészítő tartalmi elemek kapcsolhatók.

Wiki-jellegű tartalomszerkezet

A wiki-jellegű tartalomszerkezet alatt azt értjük, hogy az egyes fogalmak között a szövegekben lévő belső linkek (is) biztosítják a felhasználók navigációját, hagyományos menüszerkezet vagy időbeli sorrend helyett. Ennek számos előnye van: nincs hagyományos rovatszerkezetbe tagolás, nincs menü, azaz jobban használható az oldal mobilon, könnyebben illeszkedik a már meglévő site-hoz, könnyű és áttekinthető csoportosíthatóságot tesz lehetővé, és messze nem utolsósorban kifejezetten szereti a Google is.

Automatikus fogalomajánló

Egy API-alapú kapcsolattal az oldalon szereplő tartalmak, fogalmak közül a releváns, kapcsoló tartalmak automatizáltan megjeleníthetők akár a fogalmak saját oldalán, akár egy másik weboldalon. Így például egy blog posztjaihoz kapcsolódó fogalmak címeinek automatikus megjelenítése is lehetséges.

Támogatás

A folyamatos tartalomfejlesztés lehetősége

A platform rugalmasan képes kezelni az új tartalmak, gyűjtemények létrehozását és beillesztését, a régiek kikapcsolását, megszüntetését, a tartalmak áthelyezését, aktualizálását – mindezt a belső linkek hálózatának automatikus követésével, frissítésével és bővítésével.

Future, Draft és Final tartalom státuszok

Egy adott tartalom három különböző állapotban létezhet a Pressonline CMS-ben. A feltöltött és kiélesített publikált tartalmak a „Final” állapotúak. A „Draft” az épp szerkesztés alatt lévő, az éles felületen nem megjelenő tartalmakat jelöli. A legizgalmasabb a „Future”: ezek ugyanis szövegszerűen még egyáltalán nem léteznek, csupán egy már létező tartalomból rámutató – az admin felületen beállított, de az éles felületen nem látható – belső link alapján a rendszer hozza őket létre üres tartalomként. E megoldás nagy előnye, hogy későbbi megírásukkor és publikálásukkor a rendszer így automatikusan létrehozza az e tartalomra mutató belső linkeket.

Automatizált tömeges tartalomfeltöltés

Egy a rendszer által előre megadott adatstruktúrájú Excel táblából, vagy egy más CMS rendszerből lementett XML file-ból egyben tölthető fel akár egy teljes Pressonline CMS oldal tartalma is.

Cannonical-beállítás

A duplikált tartalmat, vagyis azt, hogy ugyanaz vagy hasonló tartalom több oldalon is megjelenjen, nem bünteti automatikusan a Google szabályzata. Ha megfelelően kezelve és jelezve van, hogy melyik tartalom az elsődleges, akkor a rendszer ezt teljesen szabályszerűnek fogadja el. Mindehhez arra van szükség, hogy az oldalak kódjában el legyen helyezve egy utalás arra, hogy az oldalnak melyik a hivatalos változata. A Pressonline CMS ezt a beállítást tartalmazza, ezért ugyanaz a tartalom több címen is megjelenhet, csak az online adminisztrációs felületen ki kell jelölni, hogy melyik az elsődleges.

Belső linkkövetés

A Pressonline CMS a feltöltött tartalmak, kialakított csoportosítások címeiből automatikusan képzi a hozzájuk tartozó URL-eket. Mivel minden feltöltött tartalom és csoportosítás címe is bármikor szabadon változtatható, így olyankor azok URL-je is megváltozik. Hogy ne lehessenek tört belső linkek az oldalon, a platform a teljes feltöltött tartalomban automatikusan követi és frissíti ezeket a változtatásokat.

Öcsi – a gépi tanuló robot

Egy Pressonline CMS oldal navigációjának lényegi elemét jelenti az egyes tartalmakat összekötő belső linkek hálózata. A belső linkek már a feltöltéskor is egyszerűen beállíthatók az adminisztrációs felületen, de Öcsi is támogatja ezek létrejöttét. A már feltöltött tartalmak folyamatos vizsgálatával Öcsi javaslatokat ad újabb belső linkek készítésére – ezeket a javaslatokat aztán az oldal adminisztrátora vagy elfogadja (ekkor automatikusan létrejön a belső link), vagy elutasítja.

Teljes körű online adminisztráció

A platform kétfaktoros azonosítással védett és több jogosultsági szinttel rendelkező adminisztrációs felületén egy oldal alapvető megjelenési tulajdonságai (pl. a színek, a betűtípusok és a méretek), menüpontjai és a gombok szövegezése, tartalmai és a tartalmak csoportosításai átlagos webes felhasználói tudással teljeskörűen adminisztrálhatók. A feltöltött tartalmak és azoknak a rendszerben képződő adatai a felületről bármikor letölthetők.

Automatikus SEO-beállítás

A Google elvárása a megfelelő SEO technikai beállításokkal kapcsolatban, hogy egy oldalban el legyenek helyezve olyan azonosító jelzések, amelyek a Google számára feldolgozhatóvá teszik a legfontosabb tartalmi egységeket. Ezeket az azonosító jelzéseket a Pressonline CMS rendszere automatikusan beállítja a tartalmak alapján. Az automatikus SEO-beállítást a rendszer a cím, a lead és a szövegben található kulcsszavak alapján végzi. Az automatikus SEO-beállítások kézi kiegészítésére, felülírására a rendszer online adminisztrációs felülete biztosít lehetőséget.

Ügyféloldal (Dashboard)

Egy kettős azonosítással védett, a megrendelő részére elérhető oldalon a platform folyamatosan mutatja a feltöltött tartalmak hálózatának fontosabb jellemzőit. Ennek köszönhetően követhető a belső linkek (kapcsolódások) tartalmi egységek szerinti száma, a rendszer fontosabb látogatottsági (Google Analytics 4) adatai, a generált prezentációs képek listája és letöltési linkje, illetve a begyűjtött leadek adatai.

API-használat

A Pressonline CMS szabványosított API-alapú adatkapcsolatot biztosít egy adott oldal kiválasztott tartalmainak automatikus átvételéhez, vagy a saját tartalom más weboldalon történő megjelenítéséhez.

Jogosultságkezelés és változáskövetés

A Pressonline CMS adminisztrátori funkcióit változáskövetés és egy jól strukturált jogosultsági rendszer segíti, hogy a lehető legbiztonságosabb módon lehessen hatékonyan kezelni az így létrehozott oldal tartalmait.

SaaS üzemeltetés

A Software as a Service alapú üzemeltetés keretében a mi dolgunk a platform – és így az ott található oldalak – teljes körű technológiai üzemeltetése, az egyes szoftverelemek folyamatos frissítése és a keresőmarketingben nélkülözhetetlen, a keresők szabályrendszerének folyamatos változását lekövető optimalizáció biztosítása. A Pressonline CMS szerverei a DigitalOcean LLC globális felhőszolgáltató frankfurti és New York-i szerverközpontjaiban találhatók.

Facebook-követő pixel

A beépített Facebook-követő pixel segítségével a platform támogatja a tartalomfogyasztáson alapuló célcsoportok létrehozását az oldal látogatóiból. Ezeket a célcsoportokat Facebook Vállalkozáskezelőn keresztül osztjuk meg a megrendelővel, így hatékony remarketing-kampányokat tudnak futtatni ezekre a közönségekre az adatvédelmi szabályoknak megfelelő módon.